Menu & Search

Historia Kaszub

i nie tylko. W pigułce.

Zaledwie 23 kilometry od domu znajduje się opowieść niezwykłego człowieka. Usłyszałam o Nim w Radiu Gdańsk i praktycznie od razu zadzwoniłam, aby umówić się na spotkanie. Gdyż to miejsce można odwiedzić po uprzednim umówieniu. To miejsce nie posiada regularnych godzin „czynności”, a że znajduje się na prywatnym terenie, należy tę prywatność uszanować i nie zaglądać gospodarzom w okna.

Pan Czesław Bielicki stworzył swój skansen sam. Z miłości do Kaszub i motoryzacji również. Sam sprowadza eksponaty /również przyjaciele i obce osoby wspierają w tym hobby/. Sam lub z niewielką pomocą naprawia sprzęty. Osobiście oprowadza gości. I zabiera do swoistego wehikułu czasu bez względu na ilość uczestników grupy. Moja była dwuosobowa… Aczkolwiek pan Czesław preferuje większe grupy. Można w tym miejscu, po zwiedzaniu, zrobić ognisko z kiełbaskami na przykład… Na końcu wpisu umieszczę link, pod którym znajdziecie to niezwykłe miejsce.

Dlatego też nie będę się rozpisywać się na temat historii skansenu, jak i eksponatów. Uwierzcie mi- lepiej wysłuchać tego osobiście!

Chata kaszubska jest oryginalna, tak jak wszystko tam. Instrumenty muzyczne grają jak drzewiej, a gospodarz jest świetnym multiinstrumentalistą! Gramofon działa. I wszystkie pojazdy jeżdżą.

Mała ciekawostka na koniec: pan Czesław Bielicki zagrał w filmie „Kamerdyner”!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.bielickowo.pl/

https://www.facebook.com/Muzeum-Kaszubska-Zagroda-Bielickowo-890808977666586/

 

Małgorzata Agata

Jestem uzależniona. Od filmów, muzyki, książek i obrazów. Od smaków. Czasem też wybieram się w podróże.

Related article

Soundrive Festival- fotorelacja

Wiem, trochę czasu minęło. Lepiej późno niż wcale 😉 Ale…

Sopockie klimaty

  Tym razem chyba najkrótszy ze wszystkich. Ale nie w…

Spacerkiem po porcie

w Nowym Porcie.

Type your search keyword, and press enter to search