Menu & Search

Kawa w Trójmieście

czyli spojrzenie na Gdańsk, Wrzeszcz, Sopot i Gdynię pod kątem kawosza.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy odkryłam pyszne miejsca w Trójmieście, gdzie z ogromną przyjemnością można spędzić czas na kawie, przy książce. Można też po prostu napełnić brzuszki mniejszym lub większym posiłkiem.

Tym razem oprowadzę Was po czterech lokalach. „Cafe Libertas” w Gdańsku, „Prasówka” we Wrzeszczu, „Tu’gether” w Sopocie oraz „Rosse Rosse” w Gdyni.

Wbrew pozorom wiele je łączy.  Obsługa- przesympatyczna, fachowa i z poczuciem humoru. Kawa- wyśmienita, a doppio espresso w należytej ilości. Dopieszczenie podniebienia- czy to deserami, przekąskami, czy też daniami obiadowymi.

Czym się różnią- klimatem oczywiście i wystrojem. Wbrew pozorom w każdej czułam pozytywną energię. Dla każdego coś sympatycznego. Wedle własnych gustów.

Cafe Libertas znajduje się Przy ulicy Chlebnickiej 37/38 w Gdańsku. Jeśli cenicie sobie przedwojenny wystrój, a w tle śpiewającego Mieczysława Fogga, to traficie idealnie. Kawiarnia poza pysznymi ciastami i kawą serwuje również śniadania i kanapki. Można zanurzyć się na kanapie w lekturze. Jeśli ktoś pracuje zdalnie- idealne miejsce.

6

1

4

2

5

1

3

https://www.facebook.com/cafelibertas/?fref=ts

 

Prasówka we Wrzeszczu, na Brzozowej. Kanapki, tapasy, sałatki, kawa i ciacha. Prasa, książki i WiFi. W biegu do kolejki. Lub na spokojnie- zaszyć się i zaczytać. Miejsce „na szybko” i „na wolno”. Według uznania. Niedługo nowa dostawa książek…

4

2

1

3

5

https://www.facebook.com/prasowkacafe/?fref=ts

 

Tu’gether w Sopocie, Grunwaldzka 65. Uwierzcie mi- takiego gulaszu nigdzie nie znajdziecie! Moje kubki smakowe doznały objawienia. Żeberka ponoć też rewelacja. Trzeba jeszcze posmaczyć kiełbasek z jelenia. A na deser bajadera z kaszy mannej w gorzkiej czekoladzie z lodami mango. Mrau

2

4

3

1

5

6

https://www.facebook.com/tugethersopot/

 

Rosse Rosse. Gdynia. Baltiq Plaza na Świętojańskiej.

Wystrój nietuzinkowy. Dopracowany. Piękny. Idealnie komponują się tutaj wypieki UM AM. To nie wypieki. To dzieła sztuki. Aż żal gryzem uszkodzić. Potwierdzam- pycha! Syn twierdzi, że wino również/ja znów za kierowcę…/. Wszystkie zmysły dopieszczone. I jeszcze piękną porcelanę można nabyć. I nie tylko- przekonacie się na zdjęciach. Idealne miejsce na każdą okazję 🙂

dsc_2566

dsc_2558

dsc_2550

dsc_2551

dsc_2552

dsc_2553

dsc_2554

dsc_2560

dsc_2561

https://www.facebook.com/rosserossebaltiqplaza/

https://www.facebook.com/UMAM-403420023144433/?fref=ts

A Wam, które miejsce najbardziej przypadło do gustu?

A może znacie jakieś miejsce, które mogłabym posmakować i opisać?

Małgorzata Agata

Jestem uzależniona. Od filmów, muzyki, książek i obrazów. Od smaków. Czasem też wybieram się w podróże.

Related article
To gdzie tak dobrego homara zjeść można

To gdzie tak dobrego homara zjeść można

Ano w Lobsterze, o którym już raz wspominałam. 

W Isengardzie czai się homar

Warszawa ma Mordor i Gondor. W Gdańsku powoli wyłania się…

Kolibki kuszą smakiem

Kolibki kuszą smakiem

czyli z wizytą w Jadłostajni /Gdynia, al. Zwycięstwa 291/.

Type your search keyword, and press enter to search